U2: 52 éves a U2 gitárosa, The Edge

Szeretettel köszöntelek a U2 Fan Club közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Kis türelmet...

Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

network.hu

Ma ünnepli 52. születésnapját a U2 zenekar gitárosa David Howell Evans, közismertebb nevén The Edge, aki 1961. augusztus 8-án született Londonban. Egyéni és megkülönböztethető hangzást alkotott a digitális hangzásvilágban - leginkább a delay effekttel - az elektromos gitárjának hangszínével és játékával, amivel védjegyet alkotott a U2 hangzás világának. 2003-ban a Rolling Stone magazin a Minden idők 100 legjobb gitárosa nevű listán The Edge a 24. helyet kapta. A lista 2011-es újabb kiadásán a 38. helyre került.

Larry Mullen Jr. általános iskolai hirdetésére jelentkezett, előtte gitáron és zongorán tanult játszani. Bevették a zenekarba, majd rengeteg változás után 1978-ban megalakult a U2. 1980-ban jelent meg debütáló lemezük Boy címmel.

1981-ben, az October Tour-ra készülve a bandával, The Edge a zenekarból való kilépésen gondolkodott vallási okok miatt, de végül meggyőzték, hogy maradjon. Ezalatt az időszak alatt a Shalom Tigers nevű együttessel bonyolult ügybe keveredett, amelyben érintett volt Bono és Larry Mullen Jr. is. Miután meggyőzték, hogy a U2-nál maradjon, elkezdett egy számot írni, amelyből a zenekar egyik híres száma, a Sunday Bloody Sunday született meg. 1983. július 12-én The Edge összeházasodott gimnazista barátnőjével, Aislinn O'Sullivan-nel, majd három lányuk született: Hollie 1984-ben, Arran 1985-ben és Blue Angel 1989-ben. The Edge és O'Sullivan 1990-ben már nem éltek együtt, de nem váltak el, mivel az ír törvények csak 1995-ben legalizálták a válást, ezért 1996-ban váltak csak el. A sikeres Zoo TV Tour közben The Edge találkozott Morleigh Steinberg professzionális táncossal és koreográfussal, aki a zenekarnak segített, s 1993-ban összejöttek, majd 1997-ben Sian lányuk, 1999-ban pedig Levis nevű fiúk született meg, 2002. június 22-én pedig a pár összeházasodott.

The Edge haja a korai húszas éveiben elkezdett vékonyodni, amelynek az lett a következménye, hogy a koncertekre, a turnékra és a fotózásokra is sapkába jár (a The Joshua Tree nevű albumuk óta szerepel sapkában mind az albumok borítóján, mind a turnékon). A The Joshua Tree-től egészen a korai Zoo TV Tour-ig viszont nagyon hosszú haja volt. Csak ritkán lépett fel sapka vagy kalap nélkül, mint például az 1995-ös Pavarotti és Barátai koncerten, ahol a Miss Sarajevo és a One című számaikat játszották el Bono-val és Pavarotti-val. A sapka és az Elevation Tour-on használt különböző számokkal ellátott pólói szinte megkülönböztető jegyeivé váltak, csak úgy, mint a cowboy kalap és a Fu Manchu bajusz a PopMart Tour-on. Jelenleg a Music Rising nevű jótékonysági szervezetre koncentrál, amely azoknak az embereknek próbál segíteni, akik a Katrina hurrikán során elveszítették hangszereiket.

Boldog Születésnapot Edge!

Címkék: the edge u2 gitárosa

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Légrádi Eloise üzente 10 éve

Bár megkésve, de nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra! Utólag is boldog születésnapot Edge-nek! Majd gyakrabban benézek!!!

Válasz

Ez történt a közösségben:

Keczánné Macskó Piroska írta 1 hete itt:

Jó szórakozást a klubban!

Szólj hozzá te is!

Network.hu Kft.